dlaczego warto?   wybierz warsztaty!   poznaj trenerów!   kontakt z nami

Najlepsza inwestycja w pracownika?

…taka, która się szybko zwraca!

Corporate Wellness, czyli kompleksowe, wieloletnie działania firmy na rzecz poprawy zdrowia i samopoczucia pracowników, to na Zachodzie integralna część strategii wielu firm. Nie wewnętrznego PR, nie CSR, tylko rzeczywiście strategii.

Co przekonuje szefów firm wielkich i tych mniejszych do inwestowania w zdrowych pracowników? Wyniki. Zwroty z inwestycji. Po prostu.black-and-white-city-man-people-large

Badanie zwrotów z takich inwestycji nie jest łatwe. Ekonomiści – akademicy i specjaliści zatrudnieni przez poszczególne firmy – mierzą tylko część efektów, jakie dają programy Corporate Wellness. Wiele zjawisk jest niemierzalna lub trudno mierzalna. Niektóre można opisać, ale już próby ujęcia tego w liczby będą bardzo arbitralne i niezbyt rzetelne. Są też twarde dane.

ROI 600%, ROI 700%…

W ostatnich dekadach opublikowano wiele bardzo interesujących artykułów na temat wpływu corporate wellness na finanse firm. Badania kanadyjskie i amerykańskie ujawniły szereg przypadków, gdy długofalowy, przemyślany i konsekwentnie realizowany program przyniósł zwroty z inwestycji rzędu 600-700%.

black-and-white-iphone-smartphone-deskŚwietnymi wynikami chwaliły się Citibank, Bank of America, Johnson and Johnson, Chevron, SAS Institute i wiele innych firm z różnych branż. Być może jest jednak tak, że badania te są obarczone trudnymi do usunięcia błędami – zastanawiają się naukowcy. Być może też na tego rodzaju wieloletnie programy i późniejsze badania ich skuteczności decydują się korporacje, które z góry wiedzą, że akurat u nich przyniesie to dobre rezultaty. Corporate Wellness to rozwiązanie popularne, ale nie powszechne. Może w mediach – również branżowych – nagłaśniane są tylko te optymistyczne dane, a rzeczywistość jest szara i nieciekawa?

Na Harvardzie mówią: sprawdzam

Żeby to skontrolować, naukowcy przeprowadzili szereg meta-analiz, a więc badań poświęconych cudzym badaniom. Hurtem pochylili się nad większą liczbą przypadków, żeby zbliżyć się do kwestii najbardziej interesującej: czy z dobrych doświadczeń tamtych firm wynika, że inwestycje kolejnych pracodawców będą równie udane.

black-and-white-waves-close-up-view-circleZespół badaczy z prestiżowego Uniwersytetu Harvarda opublikował w 2010 roku taką meta-analizę opartą na ponad setce wcześniejszych artykułów recenzowanych. Skoncentrowali się na dwóch tylko czynnikach pomiaru: zredukowanej absencji pracowników i oszczędnościach w kosztach opieki zdrowotnej. Bardzo drobiazgowo przeanalizowali metodologię badań swoich kolegów i uzyskane wyniki.

Na podstawie rezultatów tych najbardziej miarodajnych badań, okazało się, że średnio z każdego dolara zainwestowanego w corporate wellness przedsiębiorcy odzyskali aż 3,27 dolara dzięki obniżeniu kosztów opieki zdrowotnej i kolejne 2,73 z samego ograniczenia nieobecności.

– Chociaż potrzebne są dalsze badania tych mechanizmów, uzyskane wskaźniki ROI sugerują, że szersze wprowadzanie tego rodzaju programów może okazać się bardzo korzystne dla finansów i wydajności, a także – dla poprawy zdrowia pracowników – podkreśla prof. Katherine Baicker, kierująca zespołem.

– Nasz przegląd dostępnych badań pokazuje, że duzi pracodawcy wprowadzający programy wellness uzyskują znaczne zwroty z inwestycji już w ciągu pierwszych lat – dodaje badaczka.

– Zajęliśmy się tylko dwoma wymiarami potencjalnych korzyści (zredukowane koszty opieki zdrowotnej i absencji), ale prawdopodobnie jest ich o wiele więcej, jak chociażby poprawa zdrowia pracowników i ograniczona fluktuacja kadry – podkreśla prof. Baicker.

oryginalny artykuł: Baicker, Cutler, Song (2010), Workplace Wellness Programs Can Generate Savings

Nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić na serię zamkniętych szkoleń w ramach kompleksowego programu Corporate Wellness. Czy tak jest również w Twojej firmie? Mamy rozwiązanie!

Po raz pierwszy w Polsce rusza

 

akademia corporate wellness

 

To innowacyjny projekt Grupy Prodialog – prekursora Corporate Wellness w Polsce. Akademia to oferta otwartych warsztatów mających wesprzeć pracodawcę w działaniach na rzecz poprawy zdrowia jego pracowników, ich kondycji psychicznej, satysfakcji i rozwoju.

Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na rosnące tempo życia człowieka, wzrastający stres, presję rynku, wysokie statystyki chorób cywilizacyjnych, słabnącą kondycję służby zdrowia oraz statystyki starzejącego się społeczeństwa.

Jest to również odpowiedź na wzrastającą świadomość człowieka i jego nowe potrzeby związane z podniesieniem jakości jego życia i zdrowia.

Cel i założenia Akademii:

  • otworzyć firmom możliwość zaoferowania pracownikom udziału w dobrowolnym programie warsztatowym, który ma podnieść ich świadomość na temat ich codziennego życia, zdrowia i jego profilaktyki, emocji, komunikacji z innymi, hobby, możliwość rozwoju zawodowego
  • zwiększyć poziom satysfakcji i morale pracowników
  • stworzyć pracodawcy przestrzeń do zbudowania kultury zdrowej firmy
  • stworzyć firmie pole do kształtowania wizerunku dobrego pracodawcy, przyciągającego najlepszych kandydatów
  • zwiększyć wydajność pracy i skuteczność pracowników
  • poprawić relacje w zespole
  • obudzić w pracownikach chęć samorozwoju
  • zadbać o elastyczność zespołu w zmianie

Warsztaty odbywają się w formule całodniowych interaktywnych i bardzo praktycznych spotkań. Istnieje również możliwość przeprowadzenia warsztatów w siedzibie firmy klienta lub w wynajętej sali szkoleniowej.

Zatrudniamy kilkudziesięciu trenerów z najwyższej półki, którzy są wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, posiadającymi wieloletnie doświadczenie trenerskie.


W najbliższych miesiącach zapraszamy do zapisów na następujące terminy:Beata Dyraga, RESET UMYSŁOWY – sztuka niemyślenia w królestwie głowy

5 listopada (czwartek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

7 grudnia (poniedziałek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Marcin Prachnio, KRĘGOSŁUP W PRACY, KREGOSŁUP W STRESIE – jak dbać o kręgosłup w pracy? 

12 stycznia (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

18 lutego (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Adam Chowański, STYL I WIZAŻ – jak świadomie budować swój wizerunek?

18 listopada (środa)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

19 stycznia (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Beata Dyraga, MÓJ PRYWATNY BIZNESPLAN – jak znaleźć czas i energię na swoje potrzeby?

27 października (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

10 grudnia (czwartek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Dominika Adamczyk-Maj, ZDROWA KUCHNIA DLA WSPÓŁCZESNYCH – siła, kreatywność i zdrowie w pracy biurowej

8 grudnia (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

13 stycznia (środa)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Edyta Madej, STRES INFORMACYJNY – jak selekcjonować treści i wiedzę, aby poradzić sobie z chaosem informacyjnym?

15 grudnia (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Monika Mazurek, POZNAJ SWOJE LICZBY – profilaktyka chorób cywilizacyjnych

19 listopada (czwartek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Beata Dyraga, BALANS PRACA-ŻYCIE – jak zwolnić a być pierwszym na mecie

26 listopada (czwartek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

20 stycznia (środa)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Aleksandra Górecka, PRACUJĄCY RODZIC – jak pracując budować relacje z dziećmi?
24 listopada (wtorek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

17 lutego (środa)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Tomasz Wróbel, ŚMIECHO-TERAPIA – sposób na jesienną chandrę

25 listopada (środa)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Beata Dyraga, ZDROWA KOMUNIKACJA – jak budować relacje, w których wszyscy wygrywają?

6 listopada (piątek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

26 lutego (piątek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Beata Dyraga, WARSZTAT NOWOROCZNY – powitaj rok zrealizowanych marzeń

14 stycznia (czwartek)  – przeczytaj program warsztatu i zgłoś udział

 

Trenerzy Akademii Corporate Wellness

 

Trener Beata DyragaBeata Dyraga, trener psychologii biznesu, nauczyciel świadomego rozwoju, prekursorka wellnessu korporacyjnego w Polsce. Konsultant strategiczny i merytoryczny w zakresie programów corporate wellness, inspirujący mówca i trener. Autorka wielu publikacji na ten temat, artykułów, gość programów radiowych, konferencji i seminariów.

 

Trener Marcin PrachnioMarcin Prachnio, specjalista masażu i bioenergoterapeuta. Absolwent „Studium leczenia metodami naturalnymi” i „The Ukrainian academy of healing”. Od lat jest pasjonatem masażu i niefarmakologicznych metod leczenia bólu. W swojej praktyce łączy i stosuje wiele technik, od masażu i bioenergoterapii po akupresurę, refleksoterapię, kinezyterapię, relaksację i aromaterapię.

 

Trener Edyta MadejEdyta Madej, trener umiejętności poznawczych, trener grupowy, doradca psychospołeczny, metodyk e-learningu, mediator wiedzy, trener warsztatów on-line. Prowadzi m.in. warsztaty, kursy i szkolenia z zakresu: wspierające proces zarządzania wiedzą i informacją; nowe technologie w nauczaniu; doskonalenia umiejętności poznawczych; pobudzające potencjał rozwoju inteligencji; radzenia ze stresem.

 

Trener Adam ChowańskiAdam Chowański, dyplomowany kreator stylu, absolwent Professional School of Make-up & Style, uczestnik prestiżowych warsztatów stylizacji miesięczników GLAMOUR oraz MaleMAN. Autor publikacji na temat trendów, a także świata mody. Konsultant z zakresu analizy kolorystycznej, sylwetki, stylizacji okazjonalnej, doradca dress code w firmach.

 

AleksandraAleksandra Górecka, prowadzi warsztaty i szkolenia w zakresie umiejętności wychowawczych, budowania kontaktu rodzica z dzieckiem, komunikacji dorosły ? dziecko, radzenia sobie w sytuacji konfliktowych i wielu innych aspektów świadomego rodzicielstwa. Wieloletnia nauczycielka przedszkolna, od 4 lat Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Warszawie. Prowadzi konsultacje i porady pedagogiczne dla Rodziców.

 

TomaszTomasz Wróbel, trener, szkoleniowiec, coach, prowadzi warsztaty z wykorzystaniem wiedzy o śmiechu, posiada certyfikaty na poziomach: Laughter Fundamentals Certificate (LFC) oraz Laughter Coach Diploma (LCD). Prowadzi wykłady i ćwiczenia pn. „Śmiech to zdrowie”. W ramach prowadzonych sesji coachingowych wspiera swoich klientów na drodze do odkrywania wewnętrznej równowagi oraz radości życia.

 

DominikaDominika Adamczyk-Maj, prowadzi warsztaty, wykłady i konsultacje na temat zdrowego odżywiania. Od lat stosuje zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia w swojej kuchni i w swoim życiu. Nie jest ortodoksyjna, je wszystko – tylko w odpowiednich proporcjach.

 

 

 

Warsztaty odbywają się w Warszawie w naszej sali szkoleniowej na Saskiej Kępie w godzinach 9:00-17:00.

Udział w całodniowych zajęciach to koszt 499 PLN netto. Cena obejmuje obiad. Minimalna liczba uczestników z jednej firmy na dany termin to 7 osób.

Dla firm, które zapiszą większą grupę pracowników na dowolny zestaw zajęć, przewidujemy atrakcyjną promocję:

10% zniżki dla grupy 10-osobowej  (449 PLN netto za osobę)

15% zniżki dla grupy 20-osobowej (424 PLN netto za osobę)

Zainwestuj w rozwój swoich pracowników!

Dowiedz się więcej i umów się na spotkanie:

biuro@prodialog.pl

tel. 22 672 05 94

 

…albo zostaw swoje dane – oddzwonimy! 

Podaj swoje dane, zaproponujemy dogodny termin rozmowy!

Nasi dotychczasowi klienci to między innymi:

ZAUFALI_NAM